Aktualności

Stowarzyszenie zwykłe, a stowarzyszenie rejestrowe

Bez kategorii

Obecnie obowiązujące przepisy umożliwiają dwie formy tworzenia stowarzyszeń. Jedną z nich jest możliwość założenia stowarzyszenia zwykłego. Takie stowarzyszenie nie wymaga wpisu do krajowego rejestru sądowego.

czytaj więcej

Likwidacja fundacji

Bez kategorii

W ustawie o fundacjach przewidziane są dwa powody, z jakich może zostać zlikwidowana fundacja. Są to: osiągnięcie celu, dla którego została ustanowiona fundacja albo wyczerpanie środków finansowych i majątku fundacji

czytaj więcej

PROWADZENIE POJAZDU POD WPŁYWEM ALKOHOLU

Prawo Karne

Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Zgodnie z kodeksem karnym stan nietrzeźwości zachodzi, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila albo prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość lub w sytuacji, gdy zawartość alkoholu w 1 dm3 wydychanego powietrza przekracza 0,25 mg albo prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość.

czytaj więcej

Obsługa prawna – definicja i rodzaje współpracy.

Bez kategorii

Kompleksowa obsługa prawna obejmująca szeroki katalog obowiązków będzie zapewniona w szczególności przez kancelarie zatrudniające adwokatów i radców specjalizujących się w różnych gałęziach prawa.

czytaj więcej

Prawo karne – przedawnienie i jego konsekwencje

Prawo Karne

Konsekwencją popełnienia przestępstwa co do zasady jest ukaranie sprawcy. Trzeba jednak pamiętać, że upływ czasu może doprowadzić do przedawnienia, czyli niemożności wszczęcia postępowania karnego bądź wykonania orzeczonej już kary.

czytaj więcej

Obsługa prawna inwestycji budowlanych

Prawo budowlane

Bezpieczna realizacja procesu inwestycyjnego wymaga skorzystania z profesjonalnej pomocy prawnej. Kompleksowa obsługa prawna inwestycji budowlanych obejmuje zarówno przygotowanie przedsięwzięcia

czytaj więcej

Czynny żal – uniknięcie odpowiedzialności za wykroczenie i przestępstwo skarbowe

Prawo Karne

Popełnienie wykroczenia lub przestępstwa skarbowego bardzo często bywa nie tyle zamierzonym działaniem, co wynikiem zaniedbania. Wystarczy spóźnienie w przekazaniu do urzędu skarbowego deklaracji podatkowej lub nieuiszczenie podatku, aby zostać pociągniętym do odpowiedzialności. Możliwe jest jednak uniknięcie kary – konieczne jest jednak przyznanie się do winy, zobowiązanie do uzupełnienia braków i faktyczne nadrobienie niedokonanych obowiązków – jest to tzw. wyrażenie czynnego żalu.

czytaj więcej

Podział majątku po rozwodzie

Prawo rodzinne

Majątek wspólny małżonków podlegający podziałowi po rozwodzie to tzw. majątek dorobkowy. Obejmuje on przedmioty nabyte w czasie trwania małżeństwa, zarówno te nabyte wspólnie, jak i nabyte przez każde z małżonków z osobna, np. wynagrodzenia za pracę. Do majątku wspólnego nie wchodzi jednak tzw. majątek osobisty, np. nieruchomość otrzymana w spadku lub darowiźnie.

czytaj więcejKontakt

TELEFON

 

+ 48 698-683-893

+ 48 61 855 28 73

 

E-MAIL

 

[email protected]

[email protected]

ADRES

 

Kancelaria Adwokacka Adam Antkowiak

ul. Stary Rynek 77 lokal I piętro, 61-760 Poznań;

Filia:

ul. Powstańców Wlkp. 2,62-045 Pniewy

 

W wyjątkowych sytuacjach, w razie  szczególnej potrzeby jesteśmy gotowi zorganizować spotkanie w miejscu dogodnym dla Klienta – dla usług, które świadczy nasza kancelaria prawna Poznań nie jest jednym obszarem działania.