Prawo administracyjne

Prawo administracyjne

Kancelaria Adwokacka Adam Antkowiak oferuje kompleksową pomoc prawną w zakresie prawa administracyjnego, procedur administracyjnych i sądowoadministracyjnych. Czynności ukierunkowane na rozwiązywanie problemów naszych klientów zawsze realizuje doświadczony prawnik Poznań nie musi być miejscem zamieszkania bądź siedzibą zainteresowanego. Wspieramy zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorców.

Prawo administracyjne obejmuje szeroki zakres norm prawnych zróżnicowanych pod względem przedmiotu oraz budowy, które regulują stosunki między podmiotami prawa a organami administracji państwowej i samorządu terytorialnego. Stosunki te często przybierają postać nadrzędności organu w stosunku do podporządkowanego podmiotu, co sprawia, że załatwienie sprawy wymaga nie tylko szczegółowej znajomości przepisów prawa administracyjnego, ale także biegłości w zakresie procedur postępowania administracyjnego.

Ze względu na silne uzależnienie od przeobrażeń ustrojowych i politycznych, prawo administracyjne ulega stosunkowo częstym zmianom, co dodatkowo utrudnia samodzielne rozwiązywanie problemów na płaszczyźnie stosunków z organami administracji publicznej.

Oferta kancelarii prawnej obejmuje w szczególności:

  • sporządzanie wniosków w sprawach administracyjnych,
  • sporządzanie odwołań od decyzji administracyjnych organów oraz skarg do sądów administracyjnych na ostateczne decyzje,
  • prezentowanie klienta przed organami administracyjnymi wszystkich instancji,
  • reprezentowanie klienta przed sądami administracyjnymi wszystkich instancji,
  • sporządzanie wniosków o zmianę/sprostowanie decyzji oraz wniosków o wznowienie postępowania,
  • inne sprawy z zakresu szeroko rozumianego prawa administracyjnego.

Jeśli są Państwo zainteresowani usługami w dziedzinie prawa administracyjnego – zapraszamy do kontaktu z kancelarią. Gwarantujemy Państwu profesjonalne i elastyczne podejście do każdej sprawy w którą zaangażuje się prawnik Poznań oraz Pniewy to główne, ale nie jedyne obszary naszego działania.

 Kontakt

TELEFON

 

+ 48 698-683-893

+ 48 61 855 28 73

 

E-MAIL

 

[email protected]

[email protected]

ADRES

 

Kancelaria Adwokacka Adam Antkowiak

ul. Stary Rynek 77 lokal I piętro, 61-760 Poznań;

Filia:

ul. Powstańców Wlkp. 2,62-045 Pniewy

 

W wyjątkowych sytuacjach, w razie  szczególnej potrzeby jesteśmy gotowi zorganizować spotkanie w miejscu dogodnym dla Klienta – dla usług, które świadczy nasza kancelaria prawna Poznań nie jest jednym obszarem działania.