Służebność przesyłu od 1 stycznia 2015 r. zwolniona z PIT

18 października br. weszła w życie nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Dzięki nowej regulacji zwolnieniem od PIT zostali objęci właściciele nieruchomości będący osobami fizycznymi, niezależnie od przeznaczenia gruntu. Zmiana ustawy stosuje się niejako wstecz tj. do wynagrodzeń tytułem ustanowienia służebności przesyłu od dnia 1 stycznia 2014 r.

W dniu 18 października 2014 r. weszła w życia ważna nowelizacja w zakresie opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych wynagrodzeń wypłacanych właścicielom nieruchomości z tytułu ustanowienia służebności przesyłu. Zgodnie z dodanym w katalogu zwolnień z art. 21 ust. 1 ustawy, pkt. 120a) wolne od podatku dochodowego jest „wynagrodzenie otrzymane za ustanowienie służebności przesyłu w rozumieniu przepisów prawa cywilnego”.

  • 18 października br. weszła w życie nowelizacja ustawy
  • o podatku dochodowym od osób fizycznych.
  • Dzięki nowej regulacji zwolnieniem od
  • PIT zostali objęci właściciele nieruchomości
  1. będący osobami fizycznymi, niezależnie od
  2. przeznaczenia gruntu. Zmiana ustawy stosuje
  3. się niejako wstecz tj. do wynagrodzeń tytułem
  4. ustanowienia służebności przesyłu od dnia 1 stycznia 2014 r.

W dniu 18 października 2014 r. weszła w życia ważna nowelizacja w zakresie opodatkowania podatkiem

img8 - Służebność przesyłu od 1 stycznia 2015 r. zwolniona z PITdochodowym od osób fizycznych wynagrodzeń wypłacanych właścicielom nieruchomości z tytułu ustanowienia służebności przesyłu. Zgodnie z dodanym w katalogu zwolnień z art. 21 ust. 1 ustawy, pkt. 120a) wolne od podatku dochodowego jest „wynagrodzenie otrzymane za ustanowienie służebności przesyłu w rozumieniu przepisów prawa cywilnego”.

img7 200x300 - Służebność przesyłu od 1 stycznia 2015 r. zwolniona z PITdochodowym od osób fizycznych wynagrodzeń wypłacanych właścicielom nieruchomości z tytułu ustanowienia służebności przesyłu. Zgodnie z dodanym w katalogu zwolnień z art. 21 ust. 1 ustawy, pkt. 120a) wolne od podatku dochodowego jest „wynagrodzenie otrzymane za ustanowienie służebności przesyłu w rozumieniu przepisów prawa cywilnego”.

dochodowym od osób fizycznych wynagrodzeń wypłacanych właścicielom nieruchomości z tytułu ustanowienia służebności przesyłu. Zgodnie z dodanym w katalogu zwolnień z art. 21 ust. 1 ustawy, pkt. 120a) wolne od podatku dochodowego jest „wynagrodzenie otrzymane za ustanowienie służebności przesyłu w rozumieniu przepisów prawa cywilnego”.

Wypłacanych właścicielom nieruchomości z tytułu

Ustanowienia służebności przesyłu. Zgodnie z dodanym

W katalogu zwolnień z art. 21 ust. 1 ustawy, pkt. 120a)

Wolne od podatku dochodowego jest „wynagrodzenie otrzymane
Za ustanowienie służebności przesyłu w rozumieniu przepisów prawa cywilnego”.

 

Autor Tekstu: Adwokat Adam Antkowiak
tel kontaktowy: 698 683 893
mail: [email protected]

Inne aktualnośći

img8 - Służebność przesyłu od 1 stycznia 2014 r. zwolniona z PIT

Służebność przesyłu od 1 stycznia 2014 r. zwolniona z PIT

Służebność przesyłu od 1 stycznia 2014 r. zwolniona z PIT 18 października br. weszła w życie nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Dzięki nowej regulacji zwolnieniem od PIT zostali objęci właściciele nieruchomości będący…

adam antkowiak aktualnosci 02 - ZMIANY W ZASADACH DZIEDZICZENIA USTAWOWEGO. ZWIĘKSZONA OCHRONA „ZAPOMINALSKICH” SPADKOBIERCÓW

ZMIANY W ZASADACH DZIEDZICZENIA USTAWOWEGO. ZWIĘKSZONA OCHRONA „ZAPOMINALSKICH” SPADKOBIERCÓW

ZMIANY W ZASADACH DZIEDZICZENIA USTAWOWEGO. ZWIĘKSZONA OCHRONA „ZAPOMINALSKICH” SPADKOBIERCÓW   Zgodnie z obowiązującym prawem istnieją dwa sposoby przyjęcia spadku. Wynika to wprost z art. 1012 KC, który głosi, że spadkobierca może przyjąć spadek wprost (bez…Kontakt

TELEFON

 

+ 48 698-683-893

+ 48 61 855 28 73

 

E-MAIL

 

[email protected]

[email protected]

ADRES

 

Kancelaria Adwokacka Adam Antkowiak

ul. Stary Rynek 77 lokal I piętro, 61-760 Poznań;

Filia:

ul. Powstańców Wlkp. 2,62-045 Pniewy

 

W wyjątkowych sytuacjach, w razie  szczególnej potrzeby jesteśmy gotowi zorganizować spotkanie w miejscu dogodnym dla Klienta – dla usług, które świadczy nasza kancelaria prawna Poznań nie jest jednym obszarem działania.